کارشناس سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و وزش باد در ۱۴ استان کشور تا روز یکشنبه خبر داد و گفت: بنابر پیش‌بینی طی ۲۴ ساعت آینده به غیر از بارش‌ها در برخی نقاط، گردوغبار نیز بخش‌هایی از ۱۰ استان را در برمی‌گیرد.

امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: موج بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده و بخش‌های غربی، شمالی و مرکزی را در برگرفته تا روز یکشنبه باقی می‌ماند.

وی با بیان اینکه دستاورد این موج بارشی کاهش دمای نسبی و بارش باران در کشور بوده است، تصریح کرد: امروز و فردا نیز به ترتیب گیلان، مازندران، گلستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجانها، قزوین، البرز، تهران، زنجان و رفته رفته خوزستان، ایلام و لرستان با بارش باران و باد شدید مواجه می‌شوند.

 این کارشناس سازمان هواشناسی کشور توضیح داد: این سامانه از اواخر روز شنبه تضعیف شده و روز یکشنبه بارش‌ها فقط در سواحل غربی دریای خزر، غرب کشور و مناطقی از شمال غرب رخ خواهد داد و دما در کشور به‌طور نسبی رفته رفته افزایش پیدا خواهد کرد.

نقشینه با بیان اینکه پدیده گرد وغبار و کاهش دید افقی و کیفیت هوا در استانهای غربی و جنوب غرب و برخی مناطق مرکزی کشور طی روزهای جمعه و شنبه ادامه خواهد داشت، گفت: این گردوغبار از روی کشور عراق وارد کشورمان شده و تا عصر شنبه ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: بر همین اساس در ساعتهای آتی استانهای اراک، قم، ایلام، بوشهر، خوزستان، مرکزی، همدان، تهران، البرز، قزوین و نواحی مرزی با گردوغبار مواجه می‌شوند و از عصر روز شنبه به ندرت وضعیت کیفیت هوا بهبود می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ناسالم بودن کیفیت هوای تهران به دلیل گرد وغبار خبرداد و گفت: بهتر است طی 24 ساعت آینده گروه‌های حساس از تردد در شهر خودداری کنند تا وضعیت هوا بهتر شود.