بازیکن تیم استقلال تاکید کرد، همه بازیکنانی که از این تیم به تیم ملی دعوت شدند، لایق پوشیدن این پیراهن هستند.، داریوش شجاعیان پس از پیروزی دو بر صفر استقلال مقابل نفت تهران، اظهار داشت: ما از ابتدای بازی شروع خوبی داشتیم و خوشحالم بازی ارائه کردیم که هواداران از آن راضی بودند. ما در طول فصل هم فرصت‌های زیادی داشتیم که به گل برسیم، اما با بدشانسی آنها را از دست می‌دادیم. این اتفاق امروز هم افتاد و چند فرصت خوب را از دست دادیم، اما به‌هر حال خوشحالم که بازی را بردیم و دل هواداران‌مان را شاد کردیم. امیدوارم در هفته‌های آینده گل‌های بیشتری بزنیم و خودمان را به بالای جدول برسانیم.

وی در واکنش به صحبت‌های خبرنگاری که اعتقاد داشت شجاعیان باید به تیم ملی دعوت می‌شد، یادآور شد: بله، من تلاش می‌کردم که دعوت شوم، اما متاسفانه نظر کی‌روش را جلب نکردم. باز هم تلاش می‌کنم که تا جام جهانی نظر او را جلب کنم و همراه تیم ملی به جام جهانی بروم.

بازیکن تیم استقلال در پاسخ به این سوال که «آیا استقلالی که در رده‌های پایینی جدول رده‌بندی است، مستحق داشتن 7 نماینده در تیم ملی بود؟»، تصریح کرد: تک‌تک بچه‌هایی که به تیم ملی دعوت شدند، لایق حضور در این تیم بودند. همه ما تلاش می‌کنیم که پیراهن تیم ملی را بپوشیم و آنهایی هم که دعوت شدند، لایق پوشیدن این پیراهن مقدس هستند.

شجاعیان در مورد شیوه بازی‌اش در استقلال و اینکه پیش از این فانتزی بازی می‌کرد، اما در اینجا شیوه بازی‌اش عوض شده، گفت: فانتزی بازی کردنی که به سود تیم نباشد، فایده‌ای ندارد. من فقط تلاش می‌کنم در موفقیت استقلال سهیم باشم و همه توانم را برای مفید بودن برای استقلال می‌گذارم. امیدوارم به همین شیوه ادامه بدهیم و هواداران‌ را شاد کنیم.

وی در پایان گفت: جا دارد تشکر ویژه‌ای از هواداران استقلال داشته باشم که در این دیدار به ورزشگاه آمدند و تیم را تشویق کردند. امیدوارم در آینده نتایجی بگیریم که شرمنده آنها نشویم و پاسخ اعتمادشان را بدهیم.