پیشکسوت تیم استقلال گفت که رقیب سنتی آنها در دربی تهران بازی ضعیفی به نمایش گذاشته و اگر آبی‌پوشان در بحران نبودند، با پیروزی زمین را ترک می‌کردند.

شاهین بیانی  درباره دربی 85 که به برتری یک بر صفر پرسپولیس انجامید، اظهار داشت: استقلال در بحران به سر می‌برد و با آمدن سرمربی جدید هم نتوانست کار خاصی انجام دهد. استقلالی که در دربی دیدیم، همان استقلالِ علیرضا منصوریان بود. شاید اگر منصوریان بود، بهتر نتیجه می‌گرفت، چون با شرایط دربی و تفکرات برانکو آشنا بود؛ هر چند حضور او روی نیمکت برای هواداران سخت بود.

«دربی به لحاظ فنی، حرفی برای گفتن نداشت.» وی با بیان این جمله افزود: ضعیف‌ترین پرسپولیسی که در دربی‌ها دیده بودیم، در دربی 85 بود. اگر استقلال در بحران نبود، راحت این تیم را شکست می‌داد. استقلال می‌توانست با پیروزی در دربی خودش را از بحران خارج کند. مطمئن باشید این استقلال هفته‌های آینده از بحران خارج شده و به جمع تیم‌های بالای جدول می‌رسد. ناراحتی من بیشتر به خاطر هواداران استقلال که از نتایج تیم ناراحت هستند.

مدافع پیشین استقلال در واکنش به انتقاد از نحوه بسته شدن تیم توسط کادر فنی قبلی گفت: این موضوع را باید آنها پاسخ دهند. یکی مثل سرور جپاروف با آن سن و سال و بازی‌هایی که در سپاهان انجام داده بود، چطور می‌توانست به استقلال کمک کند؟ این برای ما جای سؤال دارد. این همه بازیکن گرفتند و سر و صدا کردند و گفتند در نقل و انتقالات موفق بودیم، اما در واقع نفرات گرفته شده، نتوانستند کمک کنند. فقط داریوش شجاعیان تا حدودی توانسته به استقلال کمک کند اگر چه او هم شجاعیان گسترش فولاد نشده است.

بیانی خاطرنشان کرد: استقلال برای اینکه از بحران خارج شود، باید تغییراتی داشته باشد. طبیعتا این فصل نمی‌توان کاری کرد. باید از همین الان برای سال آینده کادر فنی قوی در نظر بگیرند. امسال خیلی نمی‌توانند کاری کنند و تمرکزشان باید روی جام حذفی باشد.