فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: در آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت تهران ۶ نفر کشته و ۲ نفر مصدوم شدند.

 هدایت‌الله جمالی‌پور اظهار داشت: امروز متأسفانه به‌هنگامی که کارگران و مهندسان در حال تعمیر بخشی از واحد پالایشگاه نفت بودند که بر اثر نشت مواد نفتی آن بخش دچار آتش‌سوزی شد و 6 نفر از مهندسان و تکنسین‌ها جان خود را از دست دادند و 2 نفر دچار سوختگی شدند که به بیمارستان اعزام شدند.

وی گفت: در حال بررسی علل حادثه با مدیران و همه مجموعه‌های فنی که در محل پالایشگاه حضور دارند، هستیم و در جلسه‌ای که با خواهیم داشت ابعاد و علل حادثه را بررسی می‌کنیم.

فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: آتش‌سوزی حدود ساعت 4 رخ داد و در حال حاضر آتش‌سوزی مهار شد و خیلی خسارت مالی در بر نداشته است ولی متأسفانه 8 نفر از عزیزان و تکنسین‌هایی که در حال کار برای آماده‌سازی این بخش از پالایشگاه بودند به‌دلیل واقع شدن در ارتفاع دچار حادثه شدند، به‌خاطر زیاد بودن حجم آتش امکان نجات آنها فراهم نشد و به بخش‌های دیگر پالایشگاه آسیبی وارد نشده است و بقیه که در مجموعه مشغول به‌کار بودند دچار مشکل جدی نشدند و دو نفر دیگر 40 درصد سوختگی داشتند که امیدوارم با مداوا و حضور پزشکان برطرف شود و به آغوش خانواده خود برگردند.

سجاد دارابی، پوریا دارابی، محسن دارابی، افشار میرزایی و کاظم امیری در این حادثه کشته شدند، همچنین جواد نوروزی و علی‌نظر جلیلیان مجروح شده‌اند