رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به لغزندگی محورهای مواصلاتی کوهستانی این استان گفت: در این محورها تردد تنها با زنجیر چرخ امکان دارد.

حسن خسروجردی اظهار داشت: پلیس از تردد خودروهایی که رانندگان آن زنجیر چرخ به همراه نداشته باشند در محورهای برف‌گیر استان سمنان جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ‌یک از محورهای مواصلاتی استان سمنان بر اثر بارش برف مسدود نشده است؛ گفت: اکنون محورهای مواصلاتی شهمیرزاد-فولادمحله-کیاسر، چشمه علی-کیاسر، شاهرود-گرگان از مسیر توسکستان، دامغان-دیباج-گلوگاه و شاهرود-آزادشهر از مسیر گردنه خوش ییلاق با بارش برف همراه است.

رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به وزش باد شدید در گردنه آهوان واقع در محور سمنان-دامغان در مسیر بین‌المللی و ترانزیتی تهران-مشهد از رانندگان و مسافران خواست تا از سفرهای غیرضروری در محورهای برف‌گیر این استان خودداری کنند.

خسروجردی بر ضرورت به همراه داشتن همه تجهیزات زمستانه مانند لباس گرم، مواد خوراکی، زنجیر چرخ از سوی رانندگان در صورت الزام به عبور از محورهای برف‌گیر استان سمنان تأکید و تصریح کرد: رانندگان بهتر است برای عبور از محورهای برف‌گیر و کوهستانی استان سمنان حتماً باک بنزین خودروی خود را پر کنند.

وی با اشاره به ادامه بارش‌ها به‌صورت برف تا فردا شب در نواحی کوهستانی و سردسیر استان سمنان از رانندگان و مسافران خواست تا در صورت عبور از محورهای مواصلاتی برف‌گیر این استان به‌طور حتم الزامات رانندگی در این شرایط را رعایت کنند.