مقام‌ معظم‌ رهبری پیش از زلزله کرمانشاه نیز در میان آسیب‌دیدگان زلزله‌های رودبار، بم و ورزقان نیز حضور یافته بودند.

 حدود یک هفته پیش بود که زمین‌لرزه‌ای نسبتاً قوی استان‌های غربی ایران را لرزاند و با توجه به اینکه مرکز این زمین‌لرزه استان کرمانشاه بود، بیش از 400 نفر از هموطنانمان در این استان جان باختند و بیش از 7000 نیز زخمی شدند.

عمده آمار جان باختگان به شهر سرپل ذهاب و بعد سایر بخش‌های استان کرمانشاه مربوط می‌شود.

از همان ساعات اولیه وقوع این زلزله‌ سازمان‌های امدادرسان و سپاه و ارتش مشغول امدادرسانی و رسیدگی به وضعیت آسیب‌دیدگان شدند. 

ساعتی پس از وقوع این زمین‌لرزه مقامات کشورمان در پیام‌هایی وقوع این زمین‌لرزه و جان باختگان جمعی از هموطنانمان را به بازماندگان این حادثه تسلیت گفتند. صبح فردای این زمین‌لرزه نیز هیئتی ویژه از سوی مقام معظم رهبری وارد مناطق زلزله‌زده کرمانشاه شدند.

این هیئت متشکل از حجت‌الاسلام والمسلمین معزی نماینده رهبر انقلاب در جمعیت هلال احمر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عراقی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری و تعدادی از مسئولان جمعیت هلال احمر بودند که به منظور بازدید از مناطق زلزله‌زده و بررسی روند خدمت‌رسانی به زلزله زدگان از سوی دفتر مقام معظم رهبری وارد استان کرمانشاه شدند تا از نزدیک روند ارائه خدمات و فعالیت‌های امدادی را ارزیابی کنند.

صبح دیروز نیز مقام معظم رهبری، به صورت سرزده و به منظور سرکشی و دیدار با مردم در مناطق زلزله‌زده غرب کشور در استان کرمانشاه حاضر شدند. مقام معظم رهبری ابتدا در شهر سر پل ذهاب حضور یافتند و از برخی نقاط آسیب‌دیده بازدید کردند. ایشان سپس در جمع مردم سر پل ذهاب حاضر شدند و دقایقی در جمع اهالی داغدار و مصیبت‌زده‌ی این شهر سخنرانی کردند.