در شب اربعین حسینی حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) حال و هوای خاصی داشت این بارگاه قدسی مملو از مملو از دلدادگان و جاماندگان کربلا بود.

 از ساعتی قبل از نماز مغرب و عشاء، انبوه عزاداران و زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت امام رضا(ع)، در قالب دسته‌‏های عزاداری در خیابان‌‏های منتهی به حرم رضوی در غم شهادت حضرت امام حسین(ع) بر سر و سینه می‏‌زدند و حسین حسین گویان به عزاداری پرداختند.

خیل عظیم عزاداران سرور و سالار شهیدان جهان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در شب اربعین، ضمن حضور در حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) به عزاداری مشغول شده و بار دیگر صحنه‏‌هایی از شیفتگی خود را به خاندان اهل‏بیت عصمت و طهارت(ع) به نمایش گذاشتند.

مراسم ویژه شب اربعین سیدالشهدا؛ سالروز چهلمین روز درگذشت منادی امربه معروف و نهی از منکر با حضور صدهاهزار زائر و مجاوران بعد از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این ویژه برنامه امیر عارف به قرائت زیارت عاشورا و حجت الاسلام و المسلمین کاظم راشد یزدی با موضوع مبانی تربیت در اسلام به ایراد سخنرانی و در ادامه آقایان جواد حسین خانی و سید رضا نریمانی به مرثیه سرائی و عزاداری پرداختند.