فرمانده پلیس راه مازندران با اعلام علت قطعی واژگونی مرگبار اتوبوس ولوو در محور سوادکوه، گفت: در بررسی حادثه واژگونی اتوبوس، مقصران حادثه شناسایی و معرفی شدند.

سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی اظهار داشت: برابر بررسی‌های به عمل آمده از سوی کارشناسان پلیس راه، مقصر اول حادثه راننده اتوبوس بوده که به دلیل بی‌مبالاتی و به حرکت در آوردن وسیله نقلیه با وجود نقص فنی مستمر مقصر شناخته شده است.

وی، افزود: مقصر دوم، مالک اتوبوس است که به دلیل استفاده از قطعات غیراستاندارد در تعمیر سیستم ترمز اتوبوس و همچنین نظارت نکردن بر تعمیر خودرو که مقصر شناخته شده است.

فرمانده پلیس راه مازندران، مقصر سوم این حادثه را مدیر مرکز معاینه فنی خودرو به علت نظارت نکردن و احراز نکردن سلامت دقیق سیستم ترمز در حین صدور گواهی معاینه فنی اعلام کرده است.

قدمی تاکید کرد: علت قطعی این حادثه، ناتوانی در کنترل خودرو ناشی از نقص فنی در سیستم ترمز بوده و پرونده لازم در این مورد، تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل شد.

در حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس ولوو که از تهران به مقصد گنبد استان گلستان در محور سوادکوه به وقوع پیوست، 13 سرنشین این اتوبوس جان باختند و 24 نفر از سرنشینان این خودرو و یک دستگاه سواری به شدت مصدوم شدند.