در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
به سایت فروش و خرید خوش آمدید. برای ارسال آگهی رایگان به قسمت ثبت آگهی رایگان مراجعه فرمایید.سایت فروش و خرید بصورت مستقیم فروش و خرید ندارد تنها برای شما عزیزان تبلیغ می کند.

فروش و خرید

حقوق مدیران در برابر شرکت چیست ؟

حقوق مدیران در برابر شرکت چیست ؟

آگهی رایگان
  • خدمات سرگرمی
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
  •    تهران تهران
  • خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
درست است که از منظر شخص ثالث، اصولاَ مدیر یا مدیران شرکت جزئی از اندام شخص حقوقی بوده و اعمال حقوقی و مادی آنان ، اعمال حقوقی و مادی شرکت فرض می شود اما به هر حال این ویژگی شرکت تجاری موجب نمی شود که بتوان شخصیت حقوقی مدیر یا مدیران شرکت را نادیده گرفته و رابطه حقوقی آنان را با شرکت یا با شرکا به فراموشی سپرد. در این راه اولین پرسش آن است که رابطه حقوقی مدیران با شرکت است یا با شرکا؟ حقوق مدیران در برابر شرکت چیست ؟
توجه دوباره به فلسفه فرض شخصیت حقوقی برای شرکت تجاری خصوصاَ آسان شدن تنظیم روابط طرف های متعدد، ایجاب می کند که حقوق و تکالیف مدیران جز در موارد استثنایی، در برابر شرکت فرض شود و نه شرکا.
در ادامه ، به بررسی حقوق مدیران در برابر شرکت می پردازیم.

مبنای شناسایی حقوق مدیران
همان طور که می دانیم، رابطه مدیران و شرکت یک رابطه قراردادی است. بنابراین به سادگی می توان نتیجه گرفت که حقوق مدیران اعم از اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل ناشی از قرارداد است.

آثار عدم تعیین اجرت مدیران
ممکن است بعضی شرکا نامزد عضویت در هیئت مدیره شده و از سوی مجمع عمومی به این سمت برگزیده شوند بدون آنکه حق الزحمه آنان تعیین شده باشد. در مورد انتخاب مدیر عامل توسط هیئت مدیره نیز وقوع چنین امری ناممکن نیست. در این صورت نمی توان اعمال مدیران را که به نمایندگی از سوی شرکت صورت پذیرفته است به دلیل عدم تعیین اجرت غیرمعتبر دانست اما می توان گفت مادامیکه نسبت به میزان اجرت توافقی حاصل نشده است، مدیران مستحق دریافت اجرت المثل هستند.


تماس بگیرید:
info@companyregister.ir
021-43927 , 021-42143 , 021-42017 , 021-42037000
خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
http://companyregister.ir

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

logo-samandehi
  ثبت آگهی رایگان